Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

CrvenkrstVeles fin

15.10.2020

Општинската организација на Црвен крст во соработка со Жито Маркети ќе реализира хуманитарна акција по повод Денот и Неделата на борба против гладтта. Со мотото „Помислете и на нас“ Црвен Крст апелира до сите хумани граѓани, да ги пронајдат одбележаните места за донации во Жито Маркетите.

Станува збор за локации на маркетот кај градскиот пазар, до Гимназијата, во близина на Општина и Ване Жито.

На одбележаните места граѓаните ќе можат да остават прехрамбени производи по нивна желба, но по можност нерасипливи и со доволен рок на траење. Акцијата ќе трае од 16-ти до 22-ри октомври.

Собраните производи во вид на пакети ќе се донираат на социјално загрозени семејства, велат од Општинската организација на Црвен Крст за што однапред упатуваат благодарност до граѓаните донатори./С.А

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново