Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Policiskafinansiskakontrola1

12.10.2020

Овие се најчестите прекршоци што денеска на шест локации во Велес ги санкционираа службените лица од сообраќајната полиција на СВР Велес. Тие за еден час констатираа и санкционираа 70 прекршоци во акциската контрола на Министерството за внатрешни работи во Велес. Вкупниот број на санкционирани прекршители како и висината на казните ќе бидат соопштени попладнево по завршување на акциската контрола. 

ToniiMVRvoakciskakontrola fin

- Најголем број се моторциклисти кои не носат заштитна кацига. Апелираме до граѓаните да носат заштитни кациги не за да ги избегнат казните туку за да им го спаси животот затоа што во многу несреќи ги олеснува здобиените повреди. Затоа носете заштитни кациги, апелираше портпаролот на МВР Тони Ангеловски.

Policiskaakciskakontrola2

Ангеловски најави дека акциските контроли од утре ќе ги продолжи Секторот за внатрешни работи Велес. Опфатени се сите градови на територијата на државата со цел да се воспостави ред во сообраќајот на улиците и патиштата.

ToniAngelovskiMVR fin

-Граѓаните ги поздравуваат контролите, сакаат ред , безбедни патишта и улици и ни даваат комплетна поддршка на санкционирање на прекршителите на прописите и правилата. Апелирам до граѓаните на Велес, како и до сите граѓани на Република Северна Македонија, да ги почитуваме законите и прописите во сообраќајот и сите заеднички да придонесеме за побезбедни улици и патишта во нашата држава, додаде портпаролот

PoliciskaakcijaSarmaale

На ниво на државата засилени акциските контроли се спроведуваат во изминатите дваесеттина дена кога биле изречени над 10 илјади казни. Најголем број се за пречекорена брзина, за не регистрирани возила, прекршоци што ги прават моторциклисти и други возила. /У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново