Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Veles zgradaSIZ

11.10.2020

По вчерашните 12, денеска во Велес нови 9 новозаразени граѓани од Ковид-19. Оздравени нема.

Во вардарски регион нови позитивни случаи на коронавирус има и 7 во Кавадарци, 5 во Свети Николе и 3 во Неготино.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 2 оздравени пациенти од Свети Николе и 1 од Неготино.

Починат е пациент на 60 годишна возрст од Кавадарци./С.А

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново