Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

gajdov fin

21.09.2020

Членовите на Советот на општина Велес, на денеска одржаната 61 седница, за нов Претседател на Советот на општината со мнозинство гласови го избраа Кирил Гајдов. Дипломираниот правник, по професија, ќе го раководи Советот по изборот за пратеник на екс претседателот д-р Ненад Коциќ. Гајдов е претседател на Општинската организација на НСДП во Велес која е дел од владеачкото мнозинство на локално ниво.

Новиот претседател на Советот зад себе има еден мандат членување во Советот на Општина Велес. Изборот на претседател се случи во вториот мандат. Тој беше сопственик и на приватен бизнис поточно беше сопственик на приватна фирма./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново