Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

infektivnooddelenie fin

18.09.2020

Вкупно четири нозаразени од Ковид-19 има во изминатите 24 часа во велешко. Жените според епидемиолошките анкети се заразиле од член на семејството, од летување и како последица на преглед поради нарушена здравствена состојба додека мажот не можел точно да соопшти како се заразил.

На Инфективното одделение во Општа болница Велес денеска се лекуваат вкупно 15 пациенти, седум се од Велес, од кои 12 се со потврден тест на коронавирус додека за тројца се чекаат резултати.

Со последните заразени, во велешко досега се инфицирале вкупно 300 граѓани од нив 258 се оздравени, 15 починати и 27 се водат како активни случаи. /У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново