Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

veles fin

16.09.2020

СВР Велес поднесе кривична пријава против Н.Д.(20) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „детска проституција“.

Во периодот од 4 до 13 јули годинава пријавената во повеќе наврати подведувала 15 годишно девојче да дава сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес. Таа исто така го одземала паричниот износ што девојчето го добивало за сексуалните услуги што ги давало.

Н.Д била пријавена од девојчето, во саботата на 13 јули 2020 во СВР Велес по по што биле преземени мерки од полицијата против подведувачката./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново