Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Velessarmaale fin

17.09.2020
Редовните контроли што ги спроведуваат полициските службеници покажуваат дека сеуште не е доволно подигната јавната свест на граѓаните за заштита од коронавирусот.

Во последните 24 часа во трите градови кои се дел од Секторот за внатрешни работи Велес за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита казнети сe вкупно 38 лица.

Казна за неносиење на заштитна маска заработија 21 веленани, 11 кавадарчани и шест неготици./С.А

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново