Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Velesgragjaninaulicavogrb fin

27.08.2020

Во периодот од 07.00 часот на ден 25.08.2020 година до 07.00 часот на ден 26.08.2020 година на подрачјето на СВР Велес констатирани се 41 прекршок по член 6 став 1 од уредбата за носење на лична заштита во врска со пандемијата од ковид 19.

Полицијата во Велес напишала казни за 9 граѓани без маска.Исто толку казни изрекле и полициските службеници од полициската станица во Кавадарци додека во Неготино за само тројца граѓани.

Откако е донесена оваа Уредба за носење лична заштита, на подрачјето на СВР Велес, во кои се наоѓаат полициските станици во трите градови, констатирани се вкупно 4764 прекршоци , од исто толку сторители, а опоменати се 17 лица, информираат од СВР Велес./У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново