Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

izklucuvanjeodavtopatsoobrakajka fin

26.08.2020

Вчера, на делницата на автопатот А1 Скопје - Велес поточно на исклучокот од А1 кај с.Башино село случена е сообраќајна незгода во која автомобил со скопски регистарски таблици управуван од возачот Е.Ј. на возраст од 50 години , околу 18 часот, излегол со возилото надвор од коловозот и удрил во метална заштитна еластична ограда како и во метална канделабра за осветлување.

Возачот се здобил со телесни повреди.

На лице место помош му пружила екипа на Итна медицинска помош на Здравствен дом Велес и го пренела повредениот Е.Ј во велешката болница.

По направени неопходни прегледи и снимања тим на лекари од Хирушкото одделение одлучил повредениот возач да биде препратен на Клинички центар во Скопје.

Увид на лице место по овластување на Јавен Обвинител извршила екипа на СВР Велес. Се очекува резултатите од увидот да ги утврдат причините за незгодата./У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново