Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Akcijashi4

15.08.2020

Четири метри кубни смет, отпадот, шут, гранки и лисја од паркот под зградите и кулите на поранешен „Симпо“ собраа денеска дел од акцијашите ветерани на Младинската работна бригада „Кочо Рацин“. За четири часа поранешните велешки бригадири собраа се што граѓаните во овој дел од Велес одлучиле да го фрлат во паркот наместо во корпите, контејнерите и на градските депонии.

Акцијата ја помогна Јавното комунално претпријатие „Дервен“ кое стави на располагање трактор.

Акцијашите ветерани на ова здружение на граѓани на крајот од акцијата упатија апел до станарите во околните згради да го чуваат и негуваат паркот наместо од него да создаваат ругло во градот./У.Ј

Фотографии од акцијата:

Akcijasi5

Akcijasi3

Akcijashi9

Akcijasi1

Akcijashi1

Akcijashi7

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново