Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Posta fin

13.08.2020

На шалтерите на филијалата во Велес на „Македонски пошти“ денеска не можеше да се платат сметки за струја и вода, да се подигне пензија и социјална помош. Исто така не можеше да се испратат писма. Граѓаните доаѓаа и си заминуваа од шалтерите без да можат да ги извршат потребните уплати, да извадат пари или испратат писма.

Во просторот имаше поставено црвена лента што покажуваше дека поштата не работи иако вработените шалтерски работници беа на своите работни места.

Тие не можеа да соопштат ни дали ќе работат утре, петок 14 август. /С.А

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново