Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zastitnimaski fin

13.08.2020

Секторот за внатрешни работи Велес, во изминатите 24 часа, казни вкупно 22 велешани за не носење на заштитна маска. Бројката на казнети е највисока во споредба со казните што ги напишале полицајците од полициските станици во Неготино и во Кавадарци.

Во последните 24 часа во Неготино за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита казнети сe 13 додека во Кавадарци седум граѓани.

Вкупно трите полициски станици за едно деноноќие казниле 42 лица./У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново