Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Veleszastitnimaski fin

5.08.2020

Во изминатите 24 часа полициските станици во Велес, Кавадарци и Неготино вршеле контроли за носење на заштитни маски од страна на граѓаните.

Во исто време за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита казнети сe вкупно 50 лица.

Најголем број од казнетите граѓани се од Велес поточно 22 лица, двајца помалку во Неготино или 20 граѓани додека осум во Кавадарци./С.А

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново