Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

GradonacalnikKocevski fin

27.03.2020

Освен Градоначалникот негативни се резултатите од тестовите и на неговата сопруга д-р Билјана Коцевска како и на нивните деца.

Веста попладнево градоначалникот ја објави на својот Фејсбук профил:

„ Драги фб пријателки и пријатели,
Ве известувам дека според резултатите од земените примероци за корона вирусот и јас и членовите на моето семејство се негативни.
Ви благодарам за вниманието, грижата и за големата поддршка.
Посакувам и резултатите на сите други да бидат негативни.
Вам и на Вашите најмили ви посакувам добро здравје.
Ќе помине и ова.
Чувајте се.
Со почит,“ напиша Коцевски.

Тој со семејството завчера одлучија да се самоизолираат откако сопругата, д-р Билјана Коцевска како матичен лекар, имала контакти со двајца од заболените велешани со „Ковид 19“./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

С О О П Ш Т Е Н И Е  З А  Ј А В Н О С Т

           

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско тертирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. во периодот од 05.00 до 06. 30 часот. Доколку временските услови не дозволуваат авионско прскање истото ќе се изврши наредниот ден, 08 јуни (понеделник) 2020 год.

Границата, на третирањето е: Езеро Младост, с. Отовица, месност Јарбош, по течението на Вардар од север од с. Башино село низ Велес, се до вливот на реката Бабуна и с. Горно Караслари. На запад границата започнува од населбата Превалец, преку населбата Керамидна кон фабриката „Киро Ќучук“ и с. Горно Оризари.

Со третирањето ќе биде опфатено целото градско и приградско подрачје, како и целото течение на реката Вардар на овој потег. И оваа година ќе се третира рекреативниот центар Езеро Младост со непосредната околина.

Се известуваат пчеларите во времето на третирање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.

 
   
   
   
   

Најново