Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dezinfekcijaBlagojNecev fin

Се спроведуваат мерките на Општинскиот Кризен штаб во Велес. Од утрово се дезинфицираат и споредните улици и маала. Пожарникарите со возила и опрема за дезинфицирање ги минат споредните улици и маала и вршат дезинфекција.

Исто така од утрово пожарникарски возила со опрема за дезинфекција се поставени на сите влезови и воедно излези на Велес. Со дезинфекционо средство се минат сите превозни средства кои влегуваат во градот.

dezinfekcijaBlagojNecev1 fin

Дезинфекцијата на влезовите и излези од Велес почнува од денеска и ќе трае во наредните денови. Во дезинфекцијата се вклучени и работници на ЈКП „Дервен“, велат од општината. Ова е само една од повеќето мерки што се превземаат и се донесени на последната седница на Општинскиот кризен штаб. /У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново