Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

naslovna75slobodenVeles

Со традиционален прием за делегацијата на Општинската Организација на Сојузот на борците од страна на градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски денеска започна одбележувањето на 75-та годишнината на слободен Велес. Ним, градоначалникот во свое, во име на Советот на Општина Велес како и во име на Велешани им се заблагодари за големиот придонес за слободата што им ја донесоа на своите сограѓани.

BORCI fin

Чествувањето на значајниот јубилеј на градот продолжи на Спомен Костурница каде свежо цвеќе положија и почит на хероите им оддадоа делегациите на Општина Велес, на Општинската организација на Сојузот на борците, на Армијата на Република Македонија, на јавни институции, на политички партии, на здруженија на граѓани како и гостите од збратимените градови поточно делегациите на Општините Ужице и Сомбор од Република Србија

spomenkosturnicaAceNenadizena fin

DelegacijaUziceiSombor

BistiSDSM

Свежо цвеќе и почит беше оддадена и пред бистите на народните херои во Младинскиот парк.

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново