Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

veles fin

Утрото на 25 јуни, во 09.30 часот, екипа на Итна помош на ЈЗУ Здравствен дом во Велес била повикана од граѓани кои, на улицата „Ангел Мишев“, виделе маж кој лежи на коловозот. Лекарот во интервенцијата констатирал смрт без траги на насилство.

Тој го пријавил случајот во Секторот за внатрешни работи во Велес. Полицијата направила идентификација и утврдила дека станува збор за лицето А.Р.(67) од Велес.

На лице место увид извршила екипа од СВР Велес. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје. Резултатите од обдукцијата ќе треба да ја утврдат причината за смртта на шеесет и седум годишниот велешанец. /У.Ј

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.