Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

rosoman fin

28.07.2020

Во Општина Росоман денеска ќе нема вода за пиење од периодот од 9 до 16 часот.

-Прекинот во водоснабдувањето е поради дефект на водоводна линија, направен од страна на „Водостопанство” Тиквеш, информираа од Јавното претпријатие „Комуналец“ во Кавадарци,/А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново