Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Rosomantepackasonoz fin

Момче од Албанија во физичка пресметка, со остар предмет, повредил татко и син од селото Рибарци во Росоман. 

„ Синоќа во 21.20 часот во СВР Велес било пријавено дека во Росоман, пред угостителски објект, по кратка вербална расправија, настанала физичка пресметка помеѓу средовечен жител на росоманското село Рибарци и неговиот 26 годишен син, од една страна и Б.К.(22) и неговиот татко П.К., двајцата од Албанија, од друга страна соопшти СВР Велес.

Б.К. со остар предмет ги повредил таткото и синот а по немилиот настан, повредените биле пренесени во болницата во Кавадарци. Полицијата работи на расчистување на случајот./У,Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново