Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

tepackanamazizena fin

17.09.2020

Дваесетгодишна жена од неготинско село пријавила дека во семејниот дом, по претходна расправија, била физички нападната од сопругот М.Д.(22).
Насилството се случило вчерадоцна попладне. Жената го пријавила мажот во полициската станца во Неготино,околу 18 часот.

Полицијата интервенирала.

-Насилникот бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски./С.А

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново