Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policija fin

10.09.2020

Секторот за внатрешни работи Велес евидентира два прекроци што вчера вечер во исто време се случиле во Неготино и во Каварарци.

Двете тепачи се случиле во исто време, околу 21.30 часот во Полициската станица Неготино Љ.Т. (61) пријавил дека бил физички нападнат од А.Ч. (43). Во исто време во Полициската станица Кавадарци, А.М.(37) пријавил дека околу 19.30 часот на ул.„Клинска“ во Кавадарци неговиот сосед Д.С.(68) физички го нападнал неговиот малолетен син. 

Полициските службеници работат на расчистување на двата случаи./С.А.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново