Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Negotino voda2finМаж на 67 годишна возраст од Неготино е позитивен на корона вирус, потврдија денеска од ЦЈЗ Кавадарци.

„Лицето е хоспитализирано на инфективна клиника во Скопје. Претходно е лекувано од други хронични заболувања. Работиме на утврдување на неговите контакти“ рече епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

Во Кавадарци денеска нема дијагностицирано нови позитивни на вирусот. /А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново