Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Timjanik fin

18.06.2020

Шеесет и четири годишен жител на селото Тимјаник – Неготино е позитивен на Ковид 19, потврдија денеска од Центарот за јавно здравје Кавадарци.

Пациентот е хоспитализиран на скопските клиники поради лекување на други здравствени проблеми, каде е утврдено дека е позитивен на корона вирусот.

Во Кавадарци, засега нема нови случаи на Ковид 19./A.Д

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново