Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

neg133

28.05.2020

Двајца сопружници од Неготино на возраст од 49 години  се позитивни на Ковид 19, потврдуваат од Центарот за јавно здравје . Мажот бил вработен во гранична полиција и имал контакт со негов колега кој претходно бил заболен од корона вирусот, па најверојатно и тој е инфициран од него.

Двајцата сопружници се во домашна изолација. Жената била во добра здравствена состојба, а нејзиниот сопруг со покачена температура.

Од Центарот за јавно здравје се следат контактите на новите двајца позитивни на Ковид 19 од Неготино.

Според ин формациите од СВР Велес, со решение во изолација има  11 лица  во Кавадарци и 13 во Неготино./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново