Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

87872607 1285736151622961 6244464835828908032 o161 дете ќе згрижува новата детска градинка во Неготино чија изградба започна денеска.

Претставници на фирмата изведувач, инвеститорот Министерството за труд и социјална политика,надзорот и директорката на детската градинка „ Фемо Кулаков “ извршија вовед во работа за изградба на градинката.

Според планираното, изградбата на новиот објект ќе трае најмногу 16 месеци.

„Во оваа детска градинка ќе може да се згрижат и воспитуваат 161 дете од предучилишна возраст, а со досегашните преземени активности од страна на општината преку адаптација на простори во селата за детски градинки ќе го надминеме проблемот со недостиг на капацитети за прифаќање на дечињата од предучилишна возраст“ информираат од локалната самоуправа./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново