Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

negotino fin

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против М.П.(32) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и навлегување во компјутерски систем“.

Осомничената на 13 јануари, годинава, пронашла банкарска платежна картичка на лицето Б.К. од Неготино и наместо да ја пријави за изгубена ја употребила при плаќање на трговска стока во четири фирми од Неготино, со што се стекнала со противправна имотна корист./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново