Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policija fin

Во полициска контрола на автопатот Неготино-Градско, во близина на место викано „Црвени брегови“, вчеравечер, среда 6 септември околу 21 часот, откриени се нова група на мигранти и криумчари.

18 илегални мигранти од Авганистан биле откриени во товарно возило марка „Форд-Транзит“ со скопски регистарски ознаки што го управувал деветнаесетгодишниот А.Н. и осумнаесетгодишниот Л.С., двајцата од с.Слупчане, општина Липково. Возачот и совозачот се обиделе да избегаат, но набргу биле фатени, лишени од слобода и приведени во Полициската станица, заедно со мигрантите, за понатамошна постапка.

Полицијата по целосно документирање на случајот, против возачот ќе поднесе соодветна кривична пријава. /У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново