tepacka fin

28.09.2020

Во село Пепелиште, неготинско, рано утринава бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу П.В.(35) и Ѓ.М.(30), од една страна и Д.С.(30) и А.С.(31) од село Тимјаник, од друга страна.

Negotino fin

26.09.2020

Сопружници од Неготино биле измамени за сума од 10 илјади евра од 18-годишник од Сопиште за продажба на автомобил. Измамата се случила вчера.

tepackanamazizena fin

17.09.2020

Дваесетгодишна жена од неготинско село пријавила дека во семејниот дом, по претходна расправија, била физички нападната од сопругот М.Д.(22).
Насилството се случило вчерадоцна попладне. Жената го пријавила мажот во полициската станца во Неготино,околу 18 часот.

policija fin

10.09.2020

Секторот за внатрешни работи Велес евидентира два прекроци што вчера вечер во исто време се случиле во Неготино и во Каварарци.

Negotino voda2finМаж на 67 годишна возраст од Неготино е позитивен на корона вирус, потврдија денеска од ЦЈЗ Кавадарци.

pozarnikar fin

 19.07.2020

Полициски службеници го забележале пожарот на викенд куќата, на периферијата на Неготино. Куќата што горела се наоѓала во лозов насад.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново