izleznost 1310.340 граѓани или 32,04% од вкупниот број избирачи гласале до 13 часот во Кавадарци. Гласањето се одвива без проблеми.

glasackakutija

15.07.2020

Сите гласачки места во Тиквешијата се отворени во 7 часот утринава и гласањето се одвива без проблеми, потврдија претседателите на општинските изборни комисии. За разлика од минатите изборни циклуси, денеска се гласа по здравствени протоколи. Задолжително граѓаните на гласачко место можат да влезат со заштитна маска.

kavadarci fin

13.10. 2020

Во првиот случај Кавадарчанец бил нападнат во казино додека во вториот случај кавадарчанка била нападната од сопругот пред казино за време на изминатиот викенд.  

sdsm3Лозарите од Кавадарци вечерва добија ветување од лидерот на СДСМ и носител на пратеничката листа во четвртата изборна единица Зоран Заев дека грозјето ќе се откупи по добра цена, бидејќи со време биле обезбедени пари во буџетот, доколку визбите повторно би манипулирале со цената.

traktor fin

9.07. 2020

Во тешка сообраќајна несреќа на трактор и автомобил, утрово во Кавадарци, загина тракторист. Сообраќајката се случила кај „Југокомерц“
Информацијата за Дума.мк ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

soobrakjajka

8.07.2020

Дваесет и осум годишно момче, возач на трактор вечерва го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа во близина на фабриката „Дрекслмајер“ во Кавадарци, потврдија од полицијата.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново