Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kavadarci kovd

29.11.2020

Во изминатото деноноќие на скопските ковид клиники починал еден пациент од Кавадарци на 67 годишна возраст.

Истовремено во Тиквешијата се дијагностицирани 53 нови позитивни случаи на коронавирус, информираат од ЦЈЗ - Кавадарци.

Во Кавадарци се новодијагностицирани 25 лица, во Неготино 19 лица, Демир Капија 8 лица и во Росоман 1 лице.

Сите позитивни се на возраст од 17 до 68 години, информира епидемиолог д-р. Ристе Јовановски.

Мите Јаначков

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново