Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soobrkontrolaВо Кавадарци беше спроведена засилена полициска акција околу почитувањето на сообраќајните правила и прописи.

„Во првиот час од контролата откриени 80 прекршоци“ информираше портпаролот на МВР, Тони Ангеловски и апелираше до сите граѓани да се почитуваат сообраќајните правила и прописи.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново