Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

29104020 409127802863522 5187769840105947136 nПет нови случаи на  Ковид19 се дијагностицирани денеска во Центарот за јавно здравје Кавадарци.

Станува збор за три лица од Кавадарци, по еден од Росоман и Неготино. Позитивните се на возраст од 33 до 50 години.

„Трите лица од Кавадарци имаат симптоми и биле во контакт со претходно заболено лице. Останатите двајца не знаат како се заразиле. Сите се на домашно лекување“ рече епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

Во Кавадарци од почетокот на епидемијата се регистрирани вкучно 205 случаи, а активни се 33.

А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново