Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

PoliciskastanicaKV fin

5.08.2020

Вчера вечер ,околу 20.30 часот, додека извршувал работни задачи во маркет во Кавадарци, продавачот С.Д.(37), бил физички нападнат од едно, од вкупно две непознати лица, кои се обиделе да извршат кражба.

Тие се обиделе да украдат производи од маркетот кога продавачот ги спречил.

Физичкиот напад бил пријавен во полициската станица во Кавадарци. Се работи на пронаоѓање на лицата и расчистување на случајот.

Рано утринава,околу 05.30 часот, В.К (48), додека бил на работа како обезбедување во казино во Кавадарци, бил физички нападнат од Л.Ј.(55).

Напаѓачот Л.Ј. бил лишен од слобода. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од СВР Велес./А.Д

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново