Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
flaeriВчера вечер на целата територија на Општина Кавадарци беше реализирана акција за делење едукативни флаери за заштита од Ковид 19.
Во акцијата учествуваа 5 групи кои беа составени од Градоначалникот Митко Јанчев и сите се членови на Општинскиот кризен штаб, инспектори и вработени во јавните институции. Беа поделени над 1500 едукативни флаери.
 
116433106 2796163647274345 6052513183402192442 nОва е само една од превентивните мерки кои вчера беа донесени на Општинскиот кризен штаб на Општина Кавадарци. Во Кавадарци се зголемува бројот на новозаболени од Ковид 19. Во вчерашниот ден се регистрирани 10 лица, дел од нив се млади, и според направените тестирања се очекува бројот да расте./А.Д
 
 
 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново