Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

izleznost 1310.340 граѓани или 32,04% од вкупниот број избирачи гласале до 13 часот во Кавадарци. Гласањето се одвива без проблеми.

Од МВР информираа дека во селото Сирково биле испишани графити за одредена политичка партија.

Во Неготино до 13 часот гласале 33,42% од вкупниот број запишани избирачи. 

23,2% од вкупниот број избирачи го искористиле правото на глас во Росоман, додека во Демир Капија до 13 часот одзивот е 31,54%./  А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново