Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kavadarci fin

13.10. 2020

Во првиот случај Кавадарчанец бил нападнат во казино додека во вториот случај кавадарчанка била нападната од сопругот пред казино за време на изминатиот викенд.  

-Во саботата во 23:45 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека кавадарчанецот Б.Н.(38), во казино во градот бил физички нападнат од сограѓанинот О.Н, информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Претходно, околу 16 часот, пред казино во Кавадарци, А.Н.(46) била физички нападната од нејзиниот сопруг М.Н.(63).

По целосно документирање на случаите, ке бидат поднесени соодветни пријави./А.Д

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново