Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

20200703 ebfa6f83a2f168503fe8aa76b360e0e8Неготинец на возраст од 56 години, кој бил позитивен на Ковид 19 почина, информираа од Центарот за јавно здравје Кавадарци.

„Починатиот поради други здравствени проблеми бил хоспитализиран на клиниката за неврохирургија во Скопје од 24 мај. Кај него бил дијагностициран и корона вирус.  Вчера бил пуштен на домашно лекување, бидејќи состојбата му била подобра. Утринава неговата здравствена состојба нагло се влошила и починал“ рече за КТВ епидемиологот д- Ристе Јовановски.

Ова е втор починат од вирусот во Тиквешијата од почетокот на епидемијата. / А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново