Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

sportskasalaJasmin fin

17.06.2020

Вчеравечер околу 19.30 часот во полициската станица во Кавадарци, шеесет и осум годишниот дедо Ќ.М. од Кавадарци пријавил дека во понеделникот вечерта десет години помладиот сограѓанин С.К го натепал неговиот внук.

Нападот над малолетникот се случил околу 20.00 часот кај спортската сала во Кавадарци. 

- По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава, рече Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес

Детето е на возраст од десет години./А.Д

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново