Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ugostiteli kavadarciВо знак на револт поради рестриктивните мерки во работењето угостителите во Кавадарци вечерва во 19 часот ги затворија своите објекти. Најавија дека нема да работат се додека не бидат повикани на преговори,  со цел да се изнајде начин за нормално функционирање на рестораните, кафулињата и останатите објекти.

 

belevski„Со цел да бидеме разбрани од нашите сограѓани - гости и од надлежните органи и  со цел да го изразиме нашиот револт од константниот притисок на инспекциските служби,  едногласно решивме да ги затвориме нашите објекти. И покрај забраната за работење од 9 недели почнавме со ограничен капацитет само на летни тераси за кои претходно не бевме информирани.Се соочивме и  со намалено работно време и ограничен број на гости. Ограничувањето за премин од втора во трета фаза досега не е реализирано. Очекуваме во рок од 24 часа да бидеме повикани од надлежните институции да разговараме за олабавување на мерките и повторно отворање на објектите,  со нови издржани протоколи. Се до надминување на овие проблеми објектите остануваат затворени“ изјави претседателот на здружението „Тиквешки угостители“ од Кавадарци, Дано Белевски./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново