Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

103973519 2754189738138403 8919549805124331411 nКавадарци продолжува со реализација на успешниот проект за обнова на фасадите на зградите во строгиот центар на градот.

 Од вчера градежната оператива на фирмата „Метал Апостолов“ започна со обновување на фасадата на зградата после „старата автобуска“ на улицата „Илинденска“. Ова е првата од вкупно петте згради на кои ќе се изврши фарбање и обновување на сачокот и олуците. Четири згради се на „Илинденска“ а една зграда е на улицата „Цано Поп-Ристов“ на северниот влез од Градскиот зелен пазар - информираат од локалната самоуправа.

 За оваа намена општината од буџетот одвои нашто над четири милиони денари.

 Да потсетиме дека во првата фаза,  општината обнови фасади на тринаесет колективни станбени објекти, лоцирани покрај централните градски улици./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново