Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

stoppolicijalenta fin

9.06.2020

На нива во атарот на селото, до трактор „ИМТ 539“, вчера бил пронајден починат седумдесет и едногодишниот И.Ј. од село Дреново. По неговото откривање била повикана Итна медицинска помош од Кавадарци а лекарот констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител од Кавадарци телото е предадено на обдукција во Институтот за судска медицина – Скопје.

Случката во Полициска станица Кавадарци била пријавена во 17 часот. Полициската увидна екипа извршила увид на местото на настанот.

Обдукцискиот наод и резулатите од увидот ќе треба да ја утврдат причината за смртта на седумдесет и едногодишниот маж./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново