Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kavadarciСамо 30 лица оваа сезона се заболени од грип, информираат од Центарот за јавно здравје Кавадарци. Лани за истиот период имало 81 болен.

„Се очекува со стартот на второто полугодие во училиштата да започне грипот да се шири со поголем интензитет. Лани најголемиот дел од заболени се евидентирани во јануари и февруари“ вели д-р Ристе Јовановски, епидемиолог во кавадаречкиот центар за јавно здравје.

На крај од минатата година во Кавадарци вакцина против грип примиле околу 900 лица, од кои 561 пациент бил вакциниран преку мој термин , а 247 лица се вакцинирани со комерцијални вакцини.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново