Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

jancev izjavaГрадоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев ги отфрла во целост шпекулациите дека преминува во СДСМ, откако синоќа беше гостин на трибината на оваа партија што се одржа во Кавадарци. Јанчев нагласува дека на трибината се појавил исклучиво како градоначалник за да слушне околу проектите за Кавадарци што треба да се реализираат со финансиска поддршка од државата.

„Бев присутен да ги слушнам нивните проекти и да видам дали нашите проекти се усогласени во делот со она што го предлагаат  и им го кажуваат на кавадарчани.  Кажаа дека ќе се прави граничниот премин, кажаа дека ќе се прави заобиколница. Единствена моја забелешка е што гасификацијата е задоцнета.  Бев да слушнам и што му се намерите за лозарите,  кога ќе се пуштат субвенции. Како градоначалник од тој аспект бев, од морални причини“ објаснува Јанчев.

Јанчев нагласува дека не ги дели луѓето по политичка ниту верска основа, туку единствено гледа да се обезбедат подобри проекти за општината која ја води во моментот.

„ Ако не бевме корпоративни и објективни во овие две години Кавадарци ќе беше како пред две години. Бидејќи немаме суети и его Кавадарци одите  и ќе оди напред. Кој како толкува и размислува. Јас размислувам баш вака дека треба да се соработува со секој релевантен фактор, по готово со владата и министрите за да општината оди напред,  а ако седиме дома и опструираме и кажуваме кој од која пол партија доаѓа  нема иднина“ додава Јанчев./А.Д

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново