Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policiskastanicakv fin

Полициската страница Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на пари“.

Пријавените, делото го сториле во текот на јуни, годива. Тие набавиле вкупно 193 банкноти од по 500 денари, сите со ист сериски број и 1000 денари со исти сериски број, по што ги пуштале во промет во Кавадарци и другите градови.

Осомничените се приведени во полициска станица за понатамошна постапка./У.Ј

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново