Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policijakavadarci fin

Teшка сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел корса“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од З.М.(60) од Кавадарци и патничко возило „Фолксваген Голф“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од М.Г.(61)од Кавадарци.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото „Опел корса“, З.М. кој бил пренесен во болницата во Кавадарци.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полицискатастаница Кавадарци./У.Ј

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново