kavadarci kovd

29.11.2020

Во изминатото деноноќие на скопските ковид клиники починал еден пациент од Кавадарци на 67 годишна возраст.

kavadarci kovd

27.11.2020

Во последните 24 часа во тиквешкиот регион се дијагностицирани вкупно 43 нови позитивни на корона вирус, информираа од Центарот за јавно здравје во Кавадарци.

127451800 2908103419413700 1595856085220411906 o27.11.2020

Овозможуваме рамномерен регионален развој, истакна денеска во Кавадарци, директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски.

pozarna kavadarc

27.11.2020

Се запали оџак од куќа синоќа во центарот на Кавадарци, но пожарникарите спречија огнот да не предизвика поголеми штети, со оглед на опасноста од ширење на пожарот.

kovid kavadarci

25.11.2020

Дваесет и осум нови ковид позитивни се регистрираат во денешната статистика на Центарот за јавно здравје Кавадарци за тиквешкиот регион, заклучно со 13.30 часот.

bolnica kavadarci25.11.2020

По цели 45 години деновиве операционата сала на гинеколошко акушерското одделение во кавадаречката болница доби нов апарат за анестезија.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново