Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

EzeroPodles fin

20.07.2020

Педесет годишниот Т.М од населба Градско се удавил во акумулацијата на вештачкото езеро „Подлес“ во близина на селото во Општина Градско.

Вчера, доцна попладне, поточно околу 18.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во акумулацијата на браната „Подлес“ бил пронајден удавен маж.

-Полицијата изврши увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на семејството, рече Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново