Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vardar fin

7.07.2020

Oд водите на реката Вардар, во близина на поранешната фабрика за вештачко ѓубре ХИВ, попладнево, после 14 часот бил извлечен машки труп. Локацијата според рибар е јужно од фабриката во близина на Градско. Тој го пријавил случајот во полиција.

Освен полициска екипа на лице место биле повикани и пожарникарите од ТТПЕ Велес кои асистирале при вадењето на трупот.

Информацијата ја потврди и командирот на ТТПЕ, Љупчо Лeпидовски.

Трупот бил закачен на гранки покрај речното корито. Местото било тешко пристапно. Се интервенирало прво на расчистување на гранките а потоа и на извлекување на трупот.

Увид направила и екипа на крим техника на СВР Велес.

Има сомнежи но засега не се знае точно идентитетот на извлечениот труп./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново