Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

policijazeleznickapruga fin

11.06.2020

Несреќата се случила рано утринава, на железничката пруга Велес – Градско, пред село Згрополци. Околу 4 часот локомотивата на возот го удрила мигрантот, кој се здобил тешки телесни повреди.

Tој бил транспортиран кон Општата болница Велес, но по пат им подлегнал на повредите.

На местото на несреќата увид извршила увидна екипа од СВР Велес.

- Поради несреќата железничкиот сообраќај бил во прекин два ипол часа и се нормализирал во 6 часот и 35 часот, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес./С.А

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново