Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

GradskoBesovskisoucenici fin1

Ќе има ли повеќе лулашки и забавни паркови, што општината ќе стори со бројот на бездомни кучиња и како ќе обезбеди поредовен превоз за своите граѓани се само три од десетиците прашања што денеска учениците од ООУ „Даме Груев“ му ги поставија на градоначалникот Роберт Бешовски. Најинтересен момент од посетата секако беше влегувањето во кабинетот на градоначалникот каде вниманието најмногу го привлече фотелјата во која седнаа сите а голем дел од учениците посакаа кога ке пораснат да бидат градоначалник на Градско.

GradonacalnikBesovskisoucenici5 fin

- Ме изненадија со одговорите зошто сакаат да бидат градоначалник на општина Градско. Со тоа ми влеаа надеж дека граѓаните на општината не треба да се грижат за својата иднина кога раснат вака умни, амбициозни и интелигентни деца. Со своето неколку часовно присуство учениците ни ја разубавеа зградата, внесоа свежина и во исто време не поттикнаа на што поскоро аплицирање на наши проектни идеи со кои планираме да им го направиме уште поквалитетен нивниот живот во родното место, рече градоначалникот Бешовски.

GradskoBesovskisodeca2 fin

Тој ги пречека учениците на влезната врата на општинската зграда за потоа средбата со најмладите жители во општината да ја одржи во салата за седници на Советот на општината. Таму учениците прашуваа а градоначалникот преку одговори ги запознаваше со функционирањето и работата на општината, администрацијата, Советот, комисиите, органите и телата,

GradskoBesovskisodeca4 fin

Бешовски, исто така, одблизу и добро ги запозна со работата и ингеренциите на градоначалникот. Посетата на учениците од четврто одделение при ООУ „Даме Груев“ во Градско на општината беше иницирана од образовниот предмет Општество што тие го учат годинава./У.Ј

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.